Необхідність застосування мікродобрив для обробки насіння пшениці та ячменю

Передпосівна підготовка зерна є необхідною умовою для отримання високих врожаїв. І якщо раніше при обробці насіння основна увага приділялася протруюванню, то зараз все частіше застосовують також обробку мікродобривами. До складу мікродобрив входять мікроелементи, які найбільш необхідні рослинам. Як правило, це комплексні препарати, що включають марганець, молібден, мідь, бор, цинк. Ці речовини рослини споживають в невеликих кількостях, однак їх присутність в ґрунті необхідна. Їх нестача може призвести до помітного зниження кількості та якості врожаю злакових культур.

Особливості впливу мікродобрив на насіння пшениці та ячменю

Застосування мікродобрив для передпосівної обробки злаків необхідно насамперед для збільшення схожості.

Дослідження показали, що оброблений мікроелементами насіннєвий матеріал краще поглинає вологу, швидше набухає і відповідно краще проростає. Завдяки достатній присутності мікроелементів в ґрунті рослини можуть краще засвоювати важливі макроелементи. Крім того мікроелементи значно підвищують активність ферментів, наслідком чого є прискорення фотосинтезу та інших важливих процесів, що відбуваються у рослинах.

До того ж застосування мікродобрив для озимих сортів зернових сприяє підвищенню таких важливих властивостей як морозостійкість і посухостійкість. Ще один позитивний момент — підвищення опірності до низки хвороб, таких як бура листкова іржа.

Найбільш важливі мікроелементи, які використовуються для обробки насіння

 • Мідь. Допомагає активізувати процеси фотосинтезу, прискорює синтез білка. Достатня кількість міді допомагає рослині легше переносити морози, нестачу вологи, протистояти грибковим захворюванням. Брак міді призводить до того, що у злаків спостерігається підсихання листя, сповільнюється фаза колосіння. Сильна нестача міді може відчутно знизити врожайність ваших посівів.
 • Бор. Присутність бору допомагає в достатній кількості споживати з ґрунту кальцій. При нестачі бору сповільнюється синтез вуглеводів. У зв'язку з цим знижується швидкість росту злаків, утворення насіння відбувається повільніше, погіршується якість зерна.
 • Цинк. Він необхідний для синтезу білка. Сприяє більш збалансованому харчуванню рослини і поліпшує споживання з ґрунту інших мінералів. При нестачі цинку, злаки ростуть повільніше, якість зерна помітно знижується.
 • Молібден. Цей елемент допомагає активізувати фотосинтез, а також потрібен для нормального фосфорного та азотного обміну. При нестачі молібдену у злаків з'являються жовті плями на листах. Також листя може скручуватися. Сильна нестача цього мікроелемента може призвести до відмирання точок росту.
 • Як вибрати мікродобриво і підібрати оптимальне дозування.

  Дозування і склад мікродобрив треба підбирати індивідуально залежно від часу посіву і з урахуванням видів, які зростали на цих ґрунтах до цього. Це дозволить створити максимально сприятливі умови для зростання пшениці і ячменю та отримати високі врожаї.

  У вас є можливість придбати у нас якісне насіння пшениці та ячменю першої репродукції. Наш посівний матеріал адаптований для вирощування в кліматичних умовах України, має такі цінні властивості як посухостійкість, морозостійкість, висока якість зерна.

  Ви також можете придбати у нас необхідні препарати для передпосівної обробки - протруйники та мікродобрива. Наші фахівці розкажуть вам про особливості вирощування того чи іншого сорту злаків. Вас також проконсультують щодо дозувань препаратів, їх сумісності та нюансів використання.

  Докладні технологічні інструкції допоможуть вам максимально раціонально підійти до вирощування зернових і досягти високих врожаїв з ваших посівних площ. Крім того, купуючи у нас одночасно посівний матеріал (пшеницю і ячмінь) і мікродобрива, ви отримаєте хорошу знижку!

  Заповніть форму зворотного зв'язку або зателефонуйте нам, щоб дізнатися подробиці або зробити замовлення.